Nieuws

Collega-melkveehouders op bezoek bij Coen Hagoort in Waarder

Gepubliceerd op
3 november 2025

Twee keer per jaar ontmoeten de Koeien & Kansen-deelnemers elkaar op het erf van een collega-deelnemer. Na de tweedaagse in het voorjaar stond dit najaar de bijeenkomst gepland bij Coen Hagoort in Waarder. Hagoort boert midden in het Groene Hart, op veengrond, een gebied waar de gevolgen van de afbouw van derogatie extra voelbaar zijn..

''Derogatie afbouwen en kwijtraken is al een pijnlijk punt, maar voor ons in het westelijk veenweidegebeid betekent dat geen 170 kg N per hectare, maar slechts 160 kg N per hectare,'' merkte hij al op in 2023 op de website van Koeien & Kansen. Hij vertelde hoe hij daar de afgelopen jaren op heeft voor gesorteerd. Tijdens de najaarsbijeenkomst gingen Hagoort en adviseur Sjon de Leeuw dieper in op de strategie en visie van het bedrijf, passend bij de ondernemer, maar ook bij de specifieke uitdagingen en kansen van dit veenweidegebied.

Vooruitkijken en aanpassen

Tijdens de bijeenkomst vertelde Hagoort hoe hij de afgelopen jaren al voorgesorteerd heeft op de strengere mestnormen. Hij liet zien welke maatregelen hij heeft genomen om zijn bedrijfsvoering aan te passen, onder andere door minder eiwit in het rantsoen te voeren en minder weidegang. Het afgelopen jaar zat dit veenweidebedrijf op 150 gr RE/ kg ds in het rantsoen.

Kennis delen in de praktijk

De Koeien & Kansen-bijeenkomsten bieden deelnemers de kans om ervaringen uit te wisselen en praktische oplossingen te bespreken voor actuele uitdagingen in de melkveehouderij. Ook dit keer stond kennisdeling centraal: van technische aanpassingen op het erf tot strategische keuzes voor de toekomst. Er was onder meer aandacht voor het onderzoek naar doelsturing en een praktijktoets rondom het zogenoemde ‘stikstofgat’.

De gebuikelijke groepsfoto van de Koeien & Kansen-deelnemers  mocht natuurlijk niet ontbreken
De gebuikelijke groepsfoto van de Koeien & Kansen-deelnemers mocht natuurlijk niet ontbreken